TO JUŻ PONAD 25 LAT
W BRANŻY LPG

Firma Z.U.P. "AUTO-GAZ" JAN KOPICZKO powstała w rokiu 1989 w związku z narastającym zainteresowaniem
alternatywnym zasilaniem pojazdów
czytaj więcej...

INSTALACJE
RENOMOWANEJ FIRMY
LANDIRENZO

LANDI RENZO
istnieje od ponad 50 lat i naszym zdaniem jest to najlepsza firma produkująca systemy LPG i CNG na świecie.
czytaj więcej...

MONTUJEMY INSTLACJE
DO WSZYSTKICH
TYPÓW SAMOCHODÓW

Silniki benzynowe LPG (propan-butan)
i CNG (metan)
czytaj więcej...

ZAMONTUJESZ U NAS INSTALACJE GAZOWE
RENOMOWANYCH MAREK
POLSKICH I WŁOSKICH

AC-STAG, KME(Bingo), Landi-Renzo, Lovato, Landi, EmmeGas, Lo.Gas, Stefanelli, Bedini, Tartarini, Autonic, Bigas, AG i inynch

WARSZTAT,
SERCE NASZEJ FIRMY

Sprzęt, którego używamy to
BETA, HONITON, HAZET, REMSA, WURT, STANLEY, KING TONY
czytaj więcej...

WYRÓŻNIA NAS
NASZ STOSUNEK DO KLIENTA

Szanujemy samochody i czas naszych klientów.
Odpowiadamy w pełni za powierzone nam mienie.
Współpracujemy z autoryzowanymi serwisami m.in. MERCEDES, AUDI, VW, SKODA, TOYOTA, KIA i inne
czytaj więcej...

DLACZEGO MY ?

W efekcie doświadczeń zdobywanych od 1989 roku nasze adaptacje nie powodują wyraźnego ubytku mocy pojazdu,
potwierdzają to niejednokrotne badania na hamowni podwoziowej
czytaj więcej...

ROZWOJU CIĄG DALSZY ...

Nasza praca została wyróżniona poprzez powołanie przez Sąd właąciciela firmy Jana Kopiczko na
BIEGŁEGO SĄDOWEGO W DZIEDZIENIE KONWERSJI POJAZDÓW NA PALIWO ALTERNATYWNE
czytaj więcej...

Kilka słów o nas

To już ponad 25 lat w branży LPG.

Firma Z.U.P. "AUTO-GAZ" JAN KOPICZKO powstała w roku 1989 w związku z narastającym zainteresowaniem alternatywnym zasilaniem pojazdów. Wcześniej, od końca lat 70, Jan Kopiczko, założył zakład mechaniki pojazdowej zajmujący się kompleksowymi naprawami mechanicznymi i blacharsko-lakierniczymi.

Znajomość mechaniki i konstrukcji silników była rzeczą nieodzowną przy prowadzonej działalności. Nie zdobywaliśmy wiedzy o silnikach w trakcie poznawania systemów alternatywnego zasilania pojazdów, w przeciwieństwie do powstających obecnie zakładów montujących instalacje gazowe. Firma "AUTO-GAZ" JAN KOPICZKO była pionierem w dziedzinie autogazu w naszym regionie. Jako pierwszy zakład montujący instalacje gazowe w byłym województwie suwalskim, zdobywaliśmy bogate doświadczenie i stworzyliśmy renomowaną markę, której zaufało kilka tysięcy klientów.

Od kilkunastu lat główna siedziba firmy znajduje się w tym samym miejscu. Zajmujemy się profesjonalnym montażem i serwisem instalacji gazowych LPG (propan-butan) i CNG (gaz ziemny) do samochodów osobowych i dostawczych. Na swoim koncie mamy już kilka tysięcy udanych konwersji.

Rynek LPG

Rynek LPG rozwijał się razem z nami. Doskonaliliśmy naszą wiedzę począwszy od systemów I generacji, która była jedyną istniejącą w tamtym czasie. Przetestowaliśmy kilkadziesiąt rodzajów instalacji producentów z całego świata i testowaliśmy urządzenia długoterminowo. Po wyselekcjonowaniu kilku produktów odeszliśmy od montażu "wielofirmowego". Pozwoliło nam to na zbudowanie stabilnej marki, wizerunku instalacji nie sprawiającej kłopotów w użytkowaniu.

Działalność naszej firmy została poparta autoryzacją najlepszych producentów urządzeń wchodzących w skład systemu zasilania alternatywnego pojazdów. Od początku istnienia LANDI RENZO w Polsce, jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem regionalnym oraz serwisem tej firmy.

Współpraca z Landi Renzo

LANDI RENZO istnieje od ponad 50 lat i naszym zdaniem jest to najlepsza firma produkująca systemy LPG i CNG na świecie. Od wielu lat usterkowość produktów nie przekracza 1,5 % co pozwala na prawdziwą 2 letnią gwarancję BEZ LIMITU KILOMETRÓW. Nasze instalacje są praktycznie bezawaryjne i najbardziej zaawansowane technicznie, co pozwala na konwersje nawet najbardziej skomplikowanych samochodów z pozytywnym skutkiem. Montujemy instalacje do samochodów TURBO (BI-TURBO), KOMPRESOR, nie straszne są nam również samochody po tunningu elektronicznym i mechanicznym.

Od samego początku nie tworzyliśmy wielostanowiskowej fabryki montującej po kilkanaście instalacji dziennie. Nie montujemy instalacji producentów najbardziej znanych na naszym rynku, które liczą na efekt skali, co nie idzie w parze z jakością, a w połączeniu ze słabym montażem przynosi 100% pewność awarii silnika i masę kłopotów dla właściciela pojazdu. Postawiliśmy na jakość, nie na ilość.

Rozwoju ciąg dalszy…

Nasza praca została wyróżniona poprzez powołanie przez Sąd właściciela firmy Jana Kopiczko na BIEGŁEGO SĄDOWEGO W DZIEDZINIE KONWERSJI POJAZDÓW NA PALIWO ALTERNATYWNE. Z naszych usług korzystał także INSTYTUT TRANSPORTU SAMOCHODOWEGO (ITS), który przygotowywał u nas samochód do badań naukowych związanych z instalacjami LPG III (czytaj: najtrudniejszej) generacji. ITS jest instytucją państwową, która sprawuje bezpośredni nadzór nad warsztatami montującymi instalacje gazowe w Polsce. Przeprowadza też kontrole zgodności instalacji z obecnie obowiązującym prawem.

Wyróżnienie to potwierdza to jakość świadczonych przez nas usług oraz wieloletnie doświadczenie poparte doskonałą opinią wśród naszych klientów.

Dlaczego my ?

W efekcie doświadczeń zdobywanych od 1989 roku nasze adaptacje nie powodują wyraźnego ubytku mocy pojazdu, co potwierdzają niejednokrotne badania na badania na hamowni podwoziowej. Klient praktycznie nie odczuwa różnicy wynikającej z jazdy na alternatywnym, mniej kalorycznym paliwie.

Montujemy najlepsze sekwencyjne instalacje gazowe dostępne na świecie. Pracą takiej instalacji gazowej kieruje przede wszystkim komputer benzynowy silnika, a nie uniwersalny komputer gazowy. Nasze instalacje są dedykowane do poszczególnych pojazdów. Posiadają także system autodiagnozy. Nawet po czasie kiedy wystąpiła usterka, wiemy co było nie w porządku, jakie były tego przyczyny, co to spowodowało. Nie działamy więc po omacku, szukając rozwiązania problemu, o którym nic nie wiemy. Dokładnie tak samo jak dzieje się to w obecnie spotykanych samochodach podczas testu komputerowego pojazdu. Uniwersalne, najpopularniejsze instalacje montowane obecnie, nadają się tylko do samochodów nie przekraczających 75 KM, a duża ich awaryjność powinna być przestrogą.

Nasze instalacje dopuszczają przebieg nawet powyżej 200 000 km, bez awarii. Są to wyniki pozwalające stwierdzić, że właściciel pojazdu posiadający naszą instalację jedynie tankuje pojazd niekonwencjonalnym, tanim paliwem, a nie musi uczyć się mechaniki i przyzwyczajać się do niedomagań uniwersalnych systemów, a co za tym idzie wielokrotnie częściej przebywać w serwisie marnując czas na naprawę samochodu. Pozwalamy naszym klientom na to, aby znajomość instalacji gazowej ograniczyła się do przyjemności związanej z oszczędnością połowy kosztów eksploatacji wynikającej z ogromnej różnicy w cenie zakupu paliwa.

Nasz stosunek do klienta

Szanujemy samochody i czas naszych klientów. Odpowiadamy też w pełni za powierzone mienie. Współpracujemy z renomowanymi, autoryzowanymi serwisami znanych marek m. In. Mercedes, Audi, VW, Skoda, Toyota, Mitsubishi, KIA i inne. Dokonujemy też konwersji samochodów nowych, posiadających zerowy przebieg. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do diagnostyki komputerowej pojazdu.

Warsztat, serce firmy

Nasze zaplecze narzędziowe należy do najlepszych na świecie. Korzystamy z narzędzi BETA, HONITON, HAZET, REMSA, WURT, STANLEY, KING TONY. Są to narzędzia najlepszych firm, podwyższające wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Zajmujemy się także doradztwem technicznym oraz poradami prawnymi w dziedzinie samochodowych instalacji gazowych. Naprawiamy instalacje gazowe LPG i CNG wszystkich marek. Udostępniamy samochody zastępcze. Oferujemy dogodne warunki zakupu naszych instalacji. W naszej ofercie mamy także sprzedaż ratalną. Przy wpłacie 30% wartości instalacji wystarczy oświadczenie o dochodach. Przyjmujemy też płatności kartami płatniczymi.